System rynnowy Gamrat - rynny PCV

System rynnowy Gamrat to zestaw rynien, rur spustowych oraz innych elementów łączeniowych wykonanych z PCV oraz gumy (uszczelki). To, co wyróżnia rynny PCV z systemu Gamrat na tle innych to przede wszystkim ich wysoka jakość przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny całego systemu.

Elementy systemu rynnowego Gamrat - Rynny PCV

Inne zalety charakterystyczne dla rynien Gamrat to:

  • zastosowane uchwyty rynnowe należą do najmocniejszych na rynku
  • wywinięte krawędzie rynien charakterystyczne dla systemu Gamrat usztywniają całą konstrukcję rynien
  • bardzo dobra przepustowość gwarantowana przez odpowiedni paraboliczny kształt i dobrze dobraną głębokość rynien
  • dostępnych kilka różnych rodzajów systemów o różnych rozmiarach i przeznaczeniu, co zapewnia możliwość montażu na każdym rodzaju dachu i budynku

Wiele zalet systemy rynnowego Gamrat wynika z samego materiału rynien a mianowicie PCV. Materiał ten odznacza się dużą lekkością przez co skracaja czas montażu systemu na budynku. Rynny PCV są przy tym odporne na działanie warunków atmosferycznych, mechanicznie wytrzymałe na bardzo niskie i wysokie temperatur co zapewnia 100% kompensację zmian długości rynien. Oczywiście rynny PCV nie korodują, a ich odporność jest gwarantowana bez konieczności użycia dodatkowych warstw ochronnych.

Montaż rynien PCV z systemu Gamrat

Odcinki rynien są łączone ze sobą kształtkami rynnowymi z uszczeklami gumowymi, samo łączenie jest na zatrzask co jest doskonałym rozwiązaniem kompensującym zmiany długości elementów wynikające z różnych (wysokich i niskich) temperatur powietrza. Z kolei połączenia rur spustowych są zrobione przy pomocy połączeń kielichowych bez użycia uszczelek dzięki temu system w montażu jest prosty, szybki a przy tym bardzo szczelny.

Rynny PCV z systemu Gamrat występują trzech kolorach zgodnych z paletą kolorów RAL: biały, grafitowy i ciemnobrązowy.

Rynny PCV Gamrat - kolory: grafitowy, biały, ciemnobrązowy

W zależności od rodzaju systemu Gamrat rynny i rury mają różne średnice i przeznaczone są do różnych rodzajów budynków. Podział i nazewnictwo systemów jest proste i intuicyjne:

  • System 75 (rynna o średnicy 75mm) - przeznaczony jest do najmniejszych budynków, garaży, balkonów i wiat
  • System 100 (rynny o średnicy 100mm) - przeznaczony jest dla domów jednorodzinnych
  • System 125 (rynny o średnicy 125mm) - przeznaczony jest dla domów jednorodzinnych, bloków mieszkalnych, małych magazynów, budynków użyteczności publicznej, innych średnich obiektó handlowych
  • System 150 (rynny o średnicy 150mm) - przeznaczony jest do dużych obiektów mieszkalnych, komercyjnych lub przemysłowych.